piątek, 19 lipca 2013

30ml jarzynowej i bagietka za 180 euro.

Że jestem zawiedziona to byłoby mało powiedziane. Jestem prawie wściekła. Cała ta wyprawa do "Janka" nie jest za moją kasę, ale szkoda mi czyjejkolwiek kasy za takie naciąganie. Ale od początku:

Już wczoraj pojechaliśmy tramwajem (za darmo, bo dostaliśmy bilety z hostelu do korzystania przez okres pobytu tutaj) na tą halę targową obczaić miejscówkę, a dzisiaj na 8:00, tak jak było napisane na bilecie (mój trzydniowy kosztował €390, reszta mojej ekipy płaciła właśnie po €180 za jeden dzień). Ludzi sporo, ale bez tragedii. Oczywiście wszyscy ubrani na biało jak stado pajacy, ale to najmniejszy szczegół. Zasiedliśmy i wysłychaliśmy przeróżnych informacji w trzech językach: niemieckim, angielskim i francuskim. Potem za jakiś czas wszedł Joao - wszyscy wstali, brawka, brawka, "Janek" przemówił po portugalsku, m.in., że nas kocha i się cieszy, że jesteśmy itp. itd. Nie to, że znam ten język, ale tłumaczyli na te w/w języki :P Wyszedł. My siedzimy dalej. Nadal garść informacji, z których słuchałam piąte przez dziesiąte, bo szczerze mówiąc z niewyspania przymikało mi się oko. Tata może powiedzieć dokładnie to samo, bo zerkałam na niego od czasu do czasu i aż głowa mu spadała. 

Później, (piszę w sporym skrócie chociaż całość od wejścia do wyjścia zajęła nam około 3h) ustawiłam się w kolejce ludzi, którzy już mieli operację, bo przecież w maju taką miałam z racji, że moje zdjęcie do niego poleciało do Brazylii z ludźmi z Polski, którzy do niego pojechali w tym samym celu, co my przyjechaliśmy tutaj.

Jeśli chodzi o samo "spotkanie" (szkoda, że nie ma większego znaku cudzysłowia) z "Jankiem" - cała heca polegała na tym, że szło się w sporej grupie, gęsiego, wężykiem, mijając go w pewnym momencie. On sobie siedział na swoim "tronie" i gapił  się  na każdą mijającą go osobę po kolei. To była cała "operacja", której dokonywał na każdym. Docelowo szło się do takiej sali, gdzie się siadało i medytowało z zamkniętymi oczami przez jakieś 15minut. Tak myślę, bo nie spojrzałam na zegarek. Potem wypad z medytacji w kolejną kolejkę po tytułowe produkty. A podobno miał być tłumacz, który mówi mu co komu jest. Coś pewnie ktoś poprzekręcał i tyle.

Zjedliśmy i postanowiłam zapytać obsługi co ma nastąpić teraz. Nie uwierzyłam w to, co usłyszałam, więc poszłam do innej osoby z informacji, ale tam usłyszałam dokładnie to samo, czyli: "Jak już zjedliście, to możecie teraz jeszcze tu usiąść i pomedytować, albo iść się przejść i wrócić pomedytować po południu, albo iść do domu."

Jutro będzie dokładnie to samo, ale nie będę szła na 8:00, żeby słuchać znowu tego samego, tylko przyjadę po 9:00 i myślę, że znowu koło 11:00 wyjdę i pójdziemy razem pozwiedzać. Zresztą zaraz chyba się wybierzemy z T. gdzieś, bo szkoda dnia. Rodzice się położyli w myśl zasady, że po takiej jankowej "operacji" trzeba odpoczywać 12h. Kupili też sześciopak jednolitrowej wody z jego podobizną, która przyjechała z Brazylii i ponoć jest święcona i teraz trzeba jej pić 30ml dziennie aż się cały sześciopak wypije.

Proszę Was... Czułam się tam jak na spotkaniu jakiejś sekty, jakbym miała czcić tego całego "Janka". Jestem zdegustowana. Być może jestem człowiekiem zbyt małej wiary - nie wiem, ale takie są moje odczucia. Wszyscy w trójkę mają mi za złe, że się uprzedziłam i narzekam niepotrzebnie, bo to chodzi o medytacje itp. Dobra, pomodliłam się sporo będąc tam, ale pójście do kościoła jest tańsze niż wypad do Szwajcarii, żeby sobie pomedytować i zjeść darmową zupę. Ogólnie jak do tej pory wyjazd jest bardzo udany. Szwajcaria jest bardzo ładna. Byliśmy w St.Gallen, Genewie, Chamonix, Nyon, Bernie i teraz Bazylei. Ale o szczegółach napiszę jak wrócimy, bo w tym hostelu kontakt nadają się tylko na płaskie wtyczki a mój zasilacz od laptopa ma okrągłą końcówkę. Sucks! A zostało mi 16% baterii...


DN na luzie o guzie

4 komentarze:

 1. Dawno już u Ciebie nie byłam, pamiętam jak pisałaś w jednym z postów o wysłanym zdjęciu do tego pana. Zwiedzaj Szwajcarię - bardzo chciałabym ją kiedyś zobaczyć. To Ci przyniesie na pewno dużo pozytywnych odczuć wytwarzających masę endorfin w ciele :) Buziaki i trzymajcie się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na co czekasz?! Nie jest tak daleko, wsiadaj w auto i gnaj:)

   Usuń
 2. Masakra to jest chyba jakiś żart! Na Twoim miejscu też bym się wkurzyła bo raczej spotkaniem z Johnym tego nazwać nie można :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba za dużo sobie wyobrażałam biorąc pod uwagę cenę... No trudno, było minęło a może coś tam zadziałał na nas.

   Usuń

Błagam, nie piszcie, że mi współczujecie, bo na prawdę nie ma czego!