niedziela, 18 sierpnia 2013

Uchnasty post obok Wygwizdowa?

Dzisiaj wróciliśmy (powiedzmy) ze zlotu Alfaholików. "Powiedzmy", bo nie byliśmy na całym od 13.08 do dzisiaj, tylko na jedną noc. Tym razem zlot był pod Kielcami, w Sielpii. Fajnie tam jest - domki w porządku - nówki sztuki, z zeszłego roku. Bardzo fajne miejsce na krótkie, i nie tylko, wakacje. Nawet nie wiem ile dokładnie było osób w tym roku, ale pewnie trochę mniej niż 100. My w tym roku nie dopisaliśmy, bo T.wolał sobie zostawić resztkę urlopu "na zaś" jakby mu był potrzebny w sprawie wykańczania domu: gdzieś podjechać, coś załatwić, czegoś dopilnować itp. Dobre i to, bo przynajmniej w ten weekend nie siedzieliśmy w domu a było dość ciepło. Wyjazd się udał, mimo, że był na prawdę bardzo krótki - od nas jest tam niecałe 2h drogi. Fajnie było się dowiedzieć, że jest takie miejsce nad zalewem, które, no niestety jest pełne ludzi, ale nadaje się w miarę do spędzenia tam pogodnego weekendu czy jakiegoś dluższego okresu.

W drodze powrotnej dowiedziałam się gdzie znajduje się WYGWIZDÓW :) Jest to dla mnie bardzo cenna wiedza, bo niejednokrotnie słyszałam, że ktoś mieszka "na Wygwizdowie". A teraz już wiem gdzie to jest :D Jedzie się w prawo i to jest dokładnie po 1 km, a 1 km przed Nosalewicami !!!


(A co jeszcze ciekawe, to np. w Busku Zdrój jest ulica Uchnasta... ;) Nie wiem czy to ma związek z liczebnikami, np. siedemnasty, osiemnasty, dziewiętnasty, uchnasty, czy był ktoś taki jak Uchnast i to jego ulica ;) Pozdrawiam osoby ustalające nazwy miejscowości i ulic...

DN na luzie o guzie

4 komentarze:

  1. Kochana to jest nic w odległości ok 8km od mojej mieściny jest wiocha o zacnej nazwie STOLEC ;) a wcześniej mieszkałam w innym mieście, gdzie było całkiem niedaleko do ZIMNEJ WÓDKI :)

    OdpowiedzUsuń
  2. nie wiem co lepsze ulica Uchnasta czy Wygwizdów :D

    OdpowiedzUsuń

Błagam, nie piszcie, że mi współczujecie, bo na prawdę nie ma czego!